Anime „Shaman King” z kontynuacją!
Dzisiaj, wraz z zakończeniem emisji remake'u popularnego „Króla Szamanów”, otrzymaliśmy wieści na temat kontynuacji serii telewizyjnej!
Dodano: 2022.04.21
Ostatnia aktualizacja: 2022.04.21

# Kontynuacja anime „Shaman Kinga” już w drodze!

Sequel ma skupiać się na Hanie, czyli synu Anny i Yoh’a, więc najprawdopodobniej zaadaptuje kontynuacje mangi p.t. „Shaman King: FLOWERS”, a także „SHAMAN KING: THE SUPER STAR”.


Oryginalny „Król Szamanów” opowiada o 13-letnim Yoh’u, który na swoich barkach dzierży imię znanego rodu Asakura, i musi zwyciężyć w wielkim turnieju, aby zostać tytułowym Królem Szamanów. Turniej odbywa się co 500 lat i zrzesza największe osobistości z całego szamańskiego środowiska. Na drodze Yoh’a staje wielu potężnych i groźnych przeciwników, a u jego boku znajdują się jego narzeczona — Anna, która jest medium oraz jego osobisty duch — Amidamaru. Do bohaterów dołącza także zwykły śmiertelnik, czyli Manta, który jest najlepszym przyjacielem Yoh’a.


Manga rozpoczęła swe wydawanie w roku 1998, a zakończyła je w 2004. Autorem tytułu jest pan Hiroyuki Takei. Łączna liczba rozdziałów osiągnęła liczbę 288, a w formacie tankōbon ujrzeliśmy 32 tomy. W roku 2008 otrzymaliśmy nowy druk mangi, pod tytułem „Shaman King Kanzenban”, który zmieścił 312 rozdziałów w 27 tomach, z dodatkiem nowych wydarzeń. W roku 2012 otrzymaliśmy sequel, „Shaman King: FLOWERS”, opowiadający o synu Anny i Yoh’a, Hanie. Został on jednak przedwcześnie zakończony w 2014. Kolejna kontynuacja „SHAMAN KING: THE SUPER STAR” rozpoczęła swe wydawanie w 2018 i trwa aż do dziś.


Pierwsza adaptacja anime ukazała się w roku 2001, a zakończyła w 2002. Została ona wykonana przez studio Xebec, a jej reżyserem był pan Seiji Mizushima. Miała ona 64 odcinków i wprowadziła oryginalne zakończenie, bowiem manga jeszcze trwała. W kwietniu 2021 roku rozpoczęła się nowa adaptacja mangi „Króla Szamanów”, a jej animacją zajęło się studio Bridge. Na reżyserce zasiadł Takeshi Furuta, który w tej roli pracował wcześniej, chociażby w drugim sezonie „Nanatsu no Taizai”. Za projekty postaci odpowiada Satohiko Sano, znany na przykład z finałowego sezonu „Fairy Tail”, czy też „Mairimashita! Iruma-kun”. Pieczę nad całym procesem przygotowywania skryptów sprawuje Kazuyuki Fudeyasu, który również pracował przy wcześniej wspomnianym „Welcome to Demon School! Iruma-kun”, a także „Tensei Shitara Slime Datta Ken”.

# OBEJRZYJ


# Grafika celebrująca zakończenie remake’u:

ShamanKing

# Grafika ukazująca zapowiedziany sequel:

ShamanKing

# Zwiastun kontynuacji:

# Źródło pierwsze

# Źródło drugie

# Źródło trzecie

Podbicia: 3
vsnipp#0